Смачного

Хай живе режим!



Якщо ви в один і той же час, через кожні 3-4 години будете сідати за трапезу, головний орган травлення так само сумлінно буде виробляти шлунковий сік, причому рівно стільки, скільки необхідно для повноцінної обробки їжі - її треба роздробити, перемішати і просочити власної соляною кислотою.

Намагайтеся вдень їсти часто і невеликими порціями, і вас не буде дошкуляти постійне відчуття голоду. До речі, його викликає так званий запальний шлунковий сік, який утворюється при великих проміжках між прийомами їжі.

Не лягайте спати на голодний шлунок: голод може підстерегти вас вночі і змусити з’їсти значно більше звичайного. До того ж нав’язливе почуття голоду не дасть швидко заснути і як слід виспатися. Головне - поїжте не пізніше 19 годин вечора. Приготуйте собі на вечерю всілякі дієтичні малокалорійні овочеві, молочні та рибні страви, ситні і приємні на смак. М’ясні страви - не для вечірньої трапези: “робочий день” травних ферментів, що відповідають за перетравлення м’ясної їжі, вже закінчився.

А позбавитися від настирливого бажання з’їсти що-небудь вночі вам допоможе випитий перед самим сном склянку томатного соку (без солі), натурального йогурту, ряжанки, кислого молока або кефіру з хлібцем. До речі, вчені виявили в кефірі та йогурті антиканцерогенні речовини, які захищають органи травлення від онкологічних захворювань.

Корисна їжа: готуйте просто і зі смаком


Найбільше ласощі для шлунку - свіжі овочі і фрукти, тобто продукти, не вимагають термічної обробки, а значить, багаті клітковиною, вітамінами і мінералами. Робіть всілякі салати, заправляючи їх натуральним йогуртом, рослинним маслом (кукурудзяним, соняшниковою, оливковою, соєвим, лляним). Така заправка оздоровлює і не подразнює слизову шлунка, покращує травлення - це не просто корисна їжа, але й дуже смачна.

Шлунок буде в захваті від легких супів з овочів, риби, пісної яловичини, телятини, курятини, у яких мало екстрактивних речовин, які активізують вироблення соляної кислоти і підвищують ризик утворення ерозії слизової оболонки. Супи - справжній бальзам для шлунку: всі вони (особливо супи-пюре) - відмінна профілактика гастритів, виразки шлунка, холециститів і запорів.

Смаженою м’ясної та рибної їжі шлунок воліє приємні для нього у всіх відносинах запечену в духовці або тушковану птицю, телятину (яловичину), рибні запіканки, парові котлети. Такі страви легко засвоюються, в них більше зберігається вітамінів, мінералів та інших корисних речовин.

Комментариев нет:

Отправить комментарий