Для учнів 8 класу. Робочий лист №1

Робочий лист №1

 Як захистити свої особисті дані?


Особливо зверніть увагу на ваші дії у випадку фішинг-атаки.
Зробіть відповідні висновки (письмово) і представте їх на обговорення групи.

Ознаки фішинг-атак і шахрайських повідомлень електронної пошти
Фішинг – один з видів шахрайства, спрямований на викрадення цінних особистих даних користувача, таких як номери кредитних карток, паролі, дані про банківські рахунки і т.д.
Шахраї можуть розсилати безліч повідомлень, які відправлені ніби надійними веб-вузлами (наприклад, від банку) і містять запит особистих даних.
Шахраї постійно вдосконалюють свої фішинг-повідомлення і вспливаючі вікна. Вони часто використовують офіційні емблеми реальних організацій та інші дані, отриманні зі справжніх веб-вузлів. Як розпізнати шахрайське повідомлення електронної пошти?
Наводимо кілька прикладів фраз, що часто використовуються при проведенні фішинг-атак:
«Підтвердіть свій обліковий запис». Представники компаній не повинні робити запит по електронній пошті про паролі, імена користувачів, номери соціального страхування та іншу особисту інформацію. Отримав повідомлення від корпорації Microsoft з проханням оновити інформацію про кредитну картку, не відповідайте – це шахрайське повідомлення;
«Якщо ви не дасте відповідь протягом 48 годин, ваш обліковий запис буде заблокований». Такі повідомлення викликають відчуття терміновості, щоб змусити людину відповісти не роздумуючи;
«Клацніть на посилання, наведене нижче, щоб отримати доступ до свого облікового запису». Посилання, за якими просять перейти, можуть бути повністю або частково містити реальне ім'я  компанії або бути повністю замаскованими. Вони ведуть на інший веб-вузол (як правило, шахрайський).
Фішинг-повідомлення зазвичай розсилаються масово і не містять ані імені, ані прізвища отримувача.
Дії у випадку фішинг-атаки
1. Повідомте компанію, чиє ім'я було використано. Для цього створіть нове повідомлення у вашій поштовій скриньці, вкладіть у нього шахрайське повідомлення і відправте на адреси відповідних організацій.
2. Терміново змініть паролі для всіх облікових записів, якими ви користуєтесь у мережі.
3. Регулярно перевіряйте стан своїх рахунків.

4. Встановіть на свій комп’ютер антивірусні та антишпіонські програми, постійно їх оновлюйте.

Комментариев нет:

Отправить комментарий